Jälgi meid Facebook'is!

Tule ja loo oma unistuste põliskodu

Võrumaal Rõuge vallas Mauri külas oodatakse ökoloogilist eluviisi hindavaid perekondi/inimesi, et teha algust väikese põliskodude küla rajamisega, mille läbivateks teemadeks on jätkusuutlikus, tegutsemine kooskõlas loodusega ning vastutustundlik suhtumine kogu elavasse. Loodava küla eesmärgiks on püüelda suurima võimaliku isemajandamise ja sõltumatuse poole ning pakkuda jätkusuutlikke ja elujõulisi lahendusi erinevatele sotsiaalsetele ning globaalsetele väljakutsetele. Külaelu korraldamisel on aluseks võetud Vladimir Megre raamatuseerias "Venemaa helisevad seedrid" toodud ideed.

Planeeritaval kinnistul (ca 43 ha) on metsa, mitu suuremat tiiki, soiseid alasid, künkaid ja orge. Maastiku eripära tõttu võiks sinna mahtuda tegutsema 13 - 15 majapidamist. Ühe krundi suuruseks on hetkel kujunenud 1 - 2 hektarit. Kogu kinnistu hinnaks on 100 000 eurot. Hetkeseisuga on iga külaga liituja rahaliseks panuseks 10 000 eurot.  Külaga liitumise summat on võimalik tasuda osade kaupa kuni 4 aasta jooksul.

Asukoha poolest on tegemist suurepärase looduskauni kohaga. Mauri küla, mis on ümbritsetud  metsade ja soodega, asub Kirikumäe maastikukaitseala vahetus läheduses. Kaitseala pakub võimalust matkata mööda kahte tähistatud loodusrada, mille äärest saab korjata mustikaid, jõhvikaid ja muid metsasaadusi. Lähikonnas asuvad veel Tsiistre külakoda ja linamuuseum, Pullijärve puhkeala Misso külje all ning Siksälä kalmed Hino järve kaldal. Lähimad poed asuvad Vastseliinas ja Missos. Bussiga saabujatel tasub sihtkohaks valida Vastseliina.

Iga muutus algab otsusest teha esimene samm ja võib-olla on just Mauri Põliskodude küla see koht, kus suudad teostada oma unistuse koos teiste mõttekaaslastega. Saada kiri poliskodud@gmail.com või helista 53666335 ja lepime kokku, millal saad meile külla tulla. Korraldame ka talguid ja kokkutulekuid, mille raames on võimalik meie külaga tutvuda.